ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ

„Врба“ на Милчо Манчевски – македонски кандидат за Оскар 2021

Нашата држава, изминатава година беше особено горда, оправдано, на постигнатиот успех на македонскиот филм ,,Медена земја", кој беше прв филм номиниран во две...

Премиерот Зоран Заев ја прими Наградата за човекови права на Фондацијата „Фридрих Еберт”

Премиерот Зоран Заев денеска во Брелин ја прими наградата за човекови права за 2020 година што ја доделува Фондацијата „Фридрих Еберт”. Наградата...

Солзите на Пандев кои значат – ЕВРОПСКО ПРВЕНСТВО! (видео)

Македонија ќе игра на Европско, а најзаслужен за тоа е кој друг ако не Горан Пандев! По победата капитенот...

Сонот стана реалност: МАКЕДОНИЈА НА ЕВРОПСКО!

Финале се игра за да се победи, а токму тоа можевме да го видиме и во историскиот натпревар кој Македонија го одигра...

Градоначалникот Јованоски се враќа на болница: Сега сум најпотребен како доктор

Поради алармантната ситуација со Ковид 19 во Прилеп и огромниот недостиг од медицински персонал во болницата и градоначалникот Илија Јованоски се вклучува...

Градоначалникот на Прилеп, Илија Јованоски со понуда да волонтира во Прилепската болница: Сега сум најпотребен како доктор

Многу малку граѓани се движат во вечерните часови, рече во „Утрински брифинг“ на „Слободна ТВ“ градоначалникот на Прилеп, Илија Јованоски, кој додаде дека...

Силен земјотрес почувствуван во повеќе делови од државата

На цела територија на нашата држава рано утрово беше почувствуван силен земјотрес. Според информациите од Сеизмолошката опсерваторија при Природно-математичкиот факултет во Скопје...

Се усвои Предлог-законот за спречување и заштита од насилство врз жените и семејното насилство

На предлог на Министерството за труд и социјална политика, министрите го усвоија Предлог-законот за спречување и заштита од насилство врз жените и...

Кока-Кола и оваа година разнежнува со емотивна празнична реклама

Кога се во прашање ефективни и емотивни празнични реклами и доближување на божиќната магија, Кока-Кола, дефинтивно никогаш не разочарала и важи за...

Кој е брачниот пар кој стои зад ефикасната вакцина против КОВИД-19?

Конечно добри вести кога е во прашање Ковид 19. Целото внимание го посветуваме на ефикасноста на вакцината чија цел е да го...

Најпопуларно

Recent Comments