ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ

ЕВРОПСКА НЕДЕЛА НА МЕДИУМСКА ПИСМЕНОСТ – ПРИЛЕПСКИТЕ ГИМНАЗИЈАЛЦИ ЗА ОНЛАЈН-НАСИЛСТВО

Телевизија 24 се придружи кон одбележувањето на европската недела за медиумска писменост, преку иницијативата и конкурсот „Биди медиумски активен“ кој го организираа...

Серија А: Седум клуба се против продолжување на сезоната

ласни се најавите дека наскоро ќе продолжи сезоната во Серија А. Сепак како стојат работите оваа идеја не ја подржуваат сите клубови...

Паднаа цените на акциите на Вол Стрит по историскиот пад на цената на нафтата

На Вол Стрит вчера паднаа цените на акциите, особено во енергетскиот сектор, што е последица на историскиот пад на терминската цена на...

Прилеп 10 нови пациенти заболени од коронавирус, еден починат

10 нови пациенти заболени  пациенти од коронавирус се регистрирани во Прилеп, а едно лице е и починато соопштуваат од министерството за здравство.

Починаа шест пациенти од коронавирус, 42 лица оздравеле

Министерството за здравство информира дека на Клиниката за инфективни болести и фебрилни состојби во Скопје починаа четири пациенти на возраст над 60...

Не постои „план Б“ за Олимписките игри

Организаторите на Олимписките игри во Токио денес објавија дека немаат „план Б“ доколку најголемиот спортски настан поради корнавирусот биде одложен уште еднаш.

Досега во организација на МНР вратени се 3.032 македонски граѓани од над 15 земји

По апелот за пријавување на македонски граѓани затекнати во странство и нивно евидентирање со цел враќање во земјата, како и по јавниот...

Пратеничката на СДСМ од Прилеп, Кети Смилеска, е заразена со корона вирус

Пратеничката на СДСМ од Прилеп, Кети Смилеска, е заразена со корона вирус. Таа за Инфо Компас телефонски ни ја потврди оваа информација,...

Најпопуларно

Recent Comments