ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ

Во САД во еден ден 1.500 починати од коронавирус

СВЕТ Во САД во еден ден 1.500 починати од коронавирус Објавено пред 12 минути - 14...

Прилеп за време на полициски час (видео)

Погледнете како изгледа Прилеп од воздух за време на полискиот час.

Прилеп на трето место по заболени, Филипче: Нема потреба за дополнителна рестрикција

Со секојдневен пораст на бројот на заболени од корона вирусот во Прилеп, особено по вчерашните 14 новозаболени случаи овој град за брзо...

Војската излезе на улиците во Прилеп, ќе помагаат во почитување на мерките за заштита од корона вирусот

Армијата на Република Северна Македонија денеска во Прилеп беше и ќе биде ангажирана пред банките и маркетите со цел да се искористи...

За Велигден 85 часа дома – Владата со полициски час од петок до вторник

Како што беше најавено, Владата попладнево одлучи да се ограничи движењето на граѓаните за Велигден, па тие нема да може да ги...

Шекеринска: Армијата ќе му помогне на Прилеп, но и прилепчани треба да ги почитуваат мерките

Вицепремиерот Бујар Османи, како главен координатор на кризните штабови на единиците на локалната самоуправа за одбрана од Ковид-19, заедно со вицепремиерката и...

Во Словенија и Србија најмногу заразени со коронавирус според бројот на населението

Во регионот најмногу заразени со коронавирус, во однос на борјот на население, се регистрирани во Словенија, на второ место е Србија, а...

Убиство кај Клиничкиот центар, син го убол татка си со нож

Синоќа пред полноќ, во близина на Клиничкиот центар „Мајка Тереза“, син со нож го убил татка си. Според информациите,...

Маските како мода во време на корона

Носењето заштитни маски стана секојдневна појава во многу земји за време на пандемијата на коронавирус. Поради недостаток на овие маски, луѓето најдоа...

Глобално намалување на производството на нафтата за 10 проценти

ЕКОНОМИЈА Глобално намалување на производството на нафтата за 10 проценти Земјите кои се водечки...

Најпопуларно

Recent Comments