ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ

Тевез за Фергусон: Тој старец мисли дека е претседател на Англија

Карлос Тевес е еден од ретките фудбалери кој не зборува во суперлативи за легендарниот менаџер на Манчестер Јунајтед Алекс Фергусон. Трофејниот тренер...

Коронавирус во Македонија: Во последните 24 часа 46 новозаразени пациенти

Според најновите информации од Министерството за здравство во изминатите 24 часа се регистрирани 46 нови случаи, позитивни на корона вирусот, пренесува Мета.

Вера и религии во време на коронавирус епидемија

Дури и за најважните верски празници од разни верски припадности, црквите, синагогите и џамиите првпат остануваат затворени и без верници во нив....

Холанѓанка со 107 години го преживеала вирусот откако се заразила на миса

Холанѓанка на возраст од 107 години заздрави од коронавирусот и најверојатно ќе стане најстарата личност во светот која ја пребродила болеста.

Пендаровски-Ердоган: Солидарност и сојузништво за справувањето со коронавирусот

Претседателот Стево Пендаровски во телефонски разговор му се заблагодари на турскиот претседател, Реџеп Таип Ердоган, за медицинската опрема којашто пристигна од Турција....

Филипче: Следната недела почнуваат подготовки за олабавување на мерките за движење

Следната недела ќе почнат подготовки за олабавување на мерките за рестрикции на движењето и враќање на животот во нормала, извести денес министерот...

Hello world!

Welcome to WordPress. This is your first post. Edit or delete it, then start writing!

Најпопуларно

Recent Comments