ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ

Претседателот на ДПМНЕ Прилеп жртва на диктатурата во својата партија

Трагите од режимот се уште се видливи во редовите на ВМРО ДПМНЕ. Режимскиот послушник Христијан Мицковски, го продолжува сценариото на неговиот ментор,...

Прилепчанец силувал 15 годишно девојче

Полицијата во Прилеп вчера поднесе кривична пријава до Основното јавно обвинителство против Р.П (46 години) за cтopeно кpивично дело „обљyба co злoyпотpeба...

Филипче: Државата има капацитет да спроведе попис во време на пандемија

Спроведувањето на пописот во време на пандемија е голем предизвик, но процесот може да се спроведе и заврши по сите здравствени протоколи,...

Започнува постапката за ажурирање и активна регистрација на членството на СДСМ

Денес, генералниот секретар на СДСМ Љупчо Николовски, при неговото обраќање, изјави дека започнува постапката за ажурирање и активна регистрација на членството на...

Пачешкоски: Започна пријавувањето на вишокот тутун во Прилеп

Во зградата на МЗШВ од задната страна се пријавува вишокот на тутун. Од утрово, тројца тутунари од Прилеп го пријавиле вишокот на...

Горан Сугарески именуван за директор на Царинската управа

Горан Сугарески кој до пред неколку месеци, повеќе од успешно ја извршуваше должноста како министер за транспорт и врски, сега ја презема...

Станкоски: Просечната откупна цена на тутунот е 171 денар и допрва ќе расте, се друго е дезинформација

Генералниот директор на Тутунскиот Комбинат, Кире Станкоски, потенцираше дека актуелната тутунска реколта има понизок квалитет од лани поради временските услови, а во Тутунски...

Талевски: Законот за финансиска поддршка е изгласан во Собрание, еве кои граѓани добиваат голема помош од државата

Пратеникот од редовите на СДСМ, Миле Талевски, денес соопшти убава вест за граѓаните. На денешната седница беше изгласан Законот за финансиска поддршка...

После Холандија, и Данска демантира дека го поддржува ветото на Бугарија

Министерство за надворешни работи на Данска ги демантира вестите дека го поддржува ветото на Бугарија за почеток на пристапните преговори на Македонија...

Филипче: Обезбедени се вакцини за 400.000 граѓани, ќе се вакцинира доброволно и бесплатно

Граѓаните ќе се вакцинираат против коронавирус доброволно и бесплатно во постојните пунктови за вакцинација и во болниците. Приоритет во вакцинирањето против ковид-19...

Најпопуларно

Recent Comments