ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ

Пет нови случаи на лица заразени со корона вирус во Прилеп

Од Центарот за јавно здравје информираат дека денеска во општина Прилеп има 5 нови случаи на лица заболени од КОВИД-19. На Инфективното...

Заев: Време е за солидарност, Европа заеднички ќе се справи со економските последици

Претседателот на СДСМ, Зоран Заев, учествуваше на вонредниот состанок на Партијата на европски социјалисти (ПЕС), кој се одржа преку видеоконференција, а на...

Спасовски: Резултатите покажуваат дека сум негативен на вирусот, но осатнувам во изолација

Премиерот Оливер Спасовски соопшти дека вечерва добил резултат од тестoт на Ковид-19, кој укажува дека тој е негативен на коронавирусот.

Бундеслигата се враќа на 9 мај

Фудбалската сезона во Германија, без публика и со максимално 300 луѓе на стадионите, ќе продолжи на 9 мај, објави „Шпигл“. Од овој...

ЕВРОПСКА НЕДЕЛА НА МЕДИУМСКА ПИСМЕНОСТ – ПРИЛЕПСКИТЕ ГИМНАЗИЈАЛЦИ ЗА ОНЛАЈН-НАСИЛСТВО

Телевизија 24 се придружи кон одбележувањето на европската недела за медиумска писменост, преку иницијативата и конкурсот „Биди медиумски активен“ кој го организираа...

Серија А: Седум клуба се против продолжување на сезоната

ласни се најавите дека наскоро ќе продолжи сезоната во Серија А. Сепак како стојат работите оваа идеја не ја подржуваат сите клубови...

Паднаа цените на акциите на Вол Стрит по историскиот пад на цената на нафтата

На Вол Стрит вчера паднаа цените на акциите, особено во енергетскиот сектор, што е последица на историскиот пад на терминската цена на...

Најпопуларно

Recent Comments