(Видео) Удар на гром во Светскиот трговски центар во Њујорк

За време на бурата Хенри, која го погоди североисточниот дел на САД, гром го погоди Светскиот трговски центар во Њујорк.

Силниот дожд што го донесе Хенри предизвика голема штета во неколку американски сојузни држави, а повеќе од 140.000 домови останаа без електрична енергија.

Дождовите затворија мостови, закопаа патишта и заробија некои луѓе во возилата, пренесува Би-би-си.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде