Фудбалерите на Марсеј го „извлекоа подебелиот крај“ по тепачката со фановите на Ница

Мечот од 3. коло во француската Лига 1 меѓу Ница и Марсеј не го дочека својот крај. Прекинат беше во 74 минута при водство од 1-0 за домашните затоа што упаднаа домашните фанови на теренот.

Навивачите на Ница беа испровоцирани од гостинскиот фудбалер Димитри Паје кој возврати кон нив откако беше удрен со полно шише во грбот, но во текот на целиот ме трпеше вербални провокации.

Домашните фанови противничките играчи ги гаѓаа со разни предмети, но сепак пресуден за тепачката беше потегот на Паје кој реши дека нема повеќе да толерира такво однесување.

„Подебелиот крај“ го извлекоа неговите соиграчи Матео Гандузи и Луан Перез кои имаат видливи гребаници на лицето и вратот.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде