Нов врел бран -температурите ќе достигнат до 41-от степен

Според УХРМ, кон средината не следната недела, повторно не’ очекува многу топло време со пораст на дневните температури.

Како што информираат, од средината на следната недела температурата на места ќе изнесува 40 степени.

Во четврток и петок максималната температура ќе достигне 41 степен, а утринските ќе се искачат до 24.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде