Дете пукало со ловечка пушка, застрелано едно лице

Стрелајќи со ловечка пушка на неговиот татко, дете застрела друго дете во Крушевско.

Повредениот, кој е негов братучед, е итно донесен во прилепската болница со тешки телесни повреди.

Инцидентот се случил вчера во семејната куќа на Џ.И.(43), кој во моментот не бил дома.

„Неговиот малолетен син истрелал од ловна пушка, која ја поседувал Џ.И., при што го повредил малолетниот братучед“, велат  од МВР.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде