СДММ – Прилеп со еко акција под мотото “Засукај ракави, да го исчистиме прилепското езеро”.

Денес во организација на ЛК СДММ Прилеп се одржа најголемата еко акција под мотото “Засукај ракави, да го исчистиме прилепското езеро”.

Голем број млади и одговорни граѓани се приклучија кон акцијата со една и единствена цел, да се врати сјајот на прилепското езеро.

Како одговорна младина, од СДММ, апелираа до сите, не само денес, секојдневно да се грижат за животната средина.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде