Асфалтиран е патот до манастирот „Св.Архангел Михаил“ – Прилеп

Конечно, асфалтиран е патот до манастирот „Св.Архангел Михаил“, во должина од 240 метра.

,,Во пресрет на утрешната слава на жителите на населбата Варош, „Голем Петок“, го асфалтиравме патот до манастирот „Св.Архангел Михаил“, во должина од 240 метра. Со новиот асфалт, значително се подобрува неговата пристапност, како за варошани и за останатите граѓани на Прилеп, така и за големиот број туристи кои во голем број го посетуваат манастирот „Св.Архангел Михаил“.Нека е за многу години утрешниот ден „Голем Петок“! – напиша градоначалникот на Прилеп, Илија Јованоски

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде