Во предвечерието на Велики Петок, светна крстот на Марковите Кули

Прилепчани повторно можат да уживаат во прекрасната глетка над градот и на препознатливите Маркови Кули!

Во духот на големиот верски празник, во предвечерието на Велики Петок, и во пресрет на Велигден, конечно, после долг временски период, повторно светна крстот на Марковите Кули во Прилеп.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде