Несторовски херој на Удинезе, ја „сруши“ Фиорентина! (видео)

0
432

Македонскиот репрезентативец Илија Несторовски денес постигна гол за Удинезе и донесе победа овој тим во мечот против Фиорентина.

Несторовски постигна гол во самиот финиш во 87. минута од мечот.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде