Талевски: Да се лоцираат пропустите кои довеле до бегство на Мијалков

0
125

На денешната седница за пратенички прашања,  пратеникот од редовите на СДСМ, Миле Талевски постави прашања до премиерот Зоран Заев и министерот за правда Бојан Маричиќ.

Прашањата на Талевски беа поврзани со прочистувањето на правосудниот систем, концептот на ревитализација и заздравување на државата од последиците од коронакризата, како и подготовките и отпочувањето со пописот.

Меѓу другото Талевски истакна дека очекува брза и ефикасна истрага која ќе ги лоцира пропустите кои довеле до бегство на Сашо Мијалков и потенцираше дека акцијата за негово привавување е доказ дека функционира правната држава.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде