Мијалков се предаде во Обвинителство: Бев во изолација со температура и симптоми на Ковид

0
97

Екс-шефот на УБК, Сашо Мијалков се предаде во Обвинителството. Пред да влезе во обвинителството, тој даде изјава за ТВ24 пред просториите на обвинителството.

По два дена потрага по него, ексдиректорот на УБК Сашо Мијалков попладнево сосема сам се појави во Обвинителството за организиран криминал во Скопје.

Во изјава за 24 Вести, пред Обвинителството, Мијалков рече дека вчера имал многу висока температура и им се извини на јавноста и на институциите затоа што создал непријатности.

Тврдеше дека воопшто не го напуштил Скопје, ама дека не знаел дека ила распишана потерница по него, затоа што имал 40 степени температура.

Рече дека дошол само да го земе решението за домашен притвор.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде