Голема полициска акција во Прилеп – пресечена дилерска мрежа

0
113

Голем број на полицајци, инспектори, припадници на специјалните единици во моментов апсат на повеќе локации низ градот Прилеп.

Како што пренесува Centar.mk се уништува голема дилерска мрежа на дрога во која биле вклучени менаџери на локали, хотели, полицајци, која подолг период дилала дрога на повеќе локации.

Повеќе детали од МВР очекуваме наскоро.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде