Солзите на Пандев кои значат – ЕВРОПСКО ПРВЕНСТВО! (видео)

0
204

Македонија ќе игра на Европско, а најзаслужен за тоа е кој друг ако не Горан Пандев!

По победата капитенот го победија емоциите и во солзи со македонското знаме на грб го прослави пласманот.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде