Кока-Кола и оваа година разнежнува со емотивна празнична реклама

0
112

Кога се во прашање ефективни и емотивни празнични реклами и доближување на божиќната магија, Кока-Кола, дефинтивно никогаш не разочарала и важи за една од компаниите која е секогаш посветена на испраќање силни пораки и растреперување на срцето на секој од нас.

Традиционално и оваа година Кока-Кола покажа дека знае и умее како да креира реклама која ќе допре до секого. На истата е прикажана безрезервната и безусловна посветеност, љубов и грижа на таткото кон своите деца. Рекламата праќа силна порака, погледнете ја:

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде