Деби од соништата: Мајсторски гол на Кулушевски (видео)

0
78

Новото засилување на Јувентус, Дејан Кулушевски блесна уште на самиот старт на сезоната и постигна гол после 13 минути игра.

Играчот со македонско потекло за 35 милиони евра се пресели во редовите на „старата дама“ и денес дебитираше во стартниот состав против Сампдорија.

Дека ќе биде големо засилување Кулушевски покажа после само 13 минути игра кога постигна мајсторски гол од работ на шеснаесетникот.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде