Прилеп

Несторовски херој на Удинезе, ја „сруши“ Фиорентина! (видео)

Македонскиот репрезентативец Илија Несторовски денес постигна гол за Удинезе и донесе победа овој тим во мечот против Фиорентина. Несторовски постигна...

Талевски: Да се лоцираат пропустите кои довеле до бегство на Мијалков

На денешната седница за пратенички прашања,  пратеникот од редовите на СДСМ, Миле Талевски постави прашања до премиерот Зоран Заев и министерот за...

ДПМНЕ Прилеп во политички „стечај“

Процесот кој го започна владеачката СДСМ за внатрепартиски избори своевидно е демократска одлика, прв пат на политичката сцена. За...

Талевски: Голем е срамот на Милошоски осуден за „кражба“, да си поднесе оставка

На денешната прес-конференција,пратеникот од редовите на СДСМ, Миле Талевски, истакна: „Пратеник кој ги лажел граѓаните со години, кој се...

Македонија

Талевски: Да се лоцираат пропустите кои довеле до бегство на Мијалков

На денешната седница за пратенички прашања,  пратеникот од редовите на СДСМ, Миле Талевски постави прашања до премиерот Зоран Заев и министерот за...

СВЕТ

Кој е брачниот пар кој стои зад ефикасната вакцина против КОВИД-19?

Конечно добри вести кога е во прашање Ковид 19. Целото внимание го посветуваме на ефикасноста на вакцината чија цел е да го...

Браво за шестгодишниот херој кој ја спаси својата сестра

И суперхероите се восхитуваат на храброста на шестгодишниот Бриџер Вокер. Актерот Крис Еванс неодамна му испрати видеопорака на едно момченце кое ја...

Ајде на забава! 4.000 доброволци за корона-експеримент: Треба да одат на поп-концерт

Германски научници бараат 4.000 доброволци кои би присуствувале на експериментален концерт на 22-ри август во Лајпциг, за да утврдат колкав е ризикот...

ЗАНИМЛИВОСТИ

Останете поврзани

517фановикако
0следбенициследете
61,453претплатницисе претплатите

Најнови вести

Несторовски херој на Удинезе, ја „сруши“ Фиорентина! (видео)

Македонскиот репрезентативец Илија Несторовски денес постигна гол за Удинезе и донесе победа овој тим во мечот против Фиорентина. Несторовски постигна...

Паника во ДПМНЕ, падна главата на „злосторничкото здружение“

Поранешниот директор на Управата за безбедност и контраразузнавање Сашо Мијалков доби казна затвор од 12 години за предметот „Таргет-Тврдина“, што се однесува...

Талевски: Да се лоцираат пропустите кои довеле до бегство на Мијалков

На денешната седница за пратенички прашања,  пратеникот од редовите на СДСМ, Миле Талевски постави прашања до премиерот Зоран Заев и министерот за...

СПОРТ

ИЗБРАНО

Македонскиот репрезентативец Илија Несторовски денес постигна гол за Удинезе и донесе победа овој тим во мечот против Фиорентина. Несторовски постигна...
Advertisment
Advertisment

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ

Несторовски херој на Удинезе, ја „сруши“ Фиорентина! (видео)

Македонскиот репрезентативец Илија Несторовски денес постигна гол за Удинезе и донесе победа овој тим во мечот против Фиорентина. Несторовски постигна...

Паника во ДПМНЕ, падна главата на „злосторничкото здружение“

Поранешниот директор на Управата за безбедност и контраразузнавање Сашо Мијалков доби казна затвор од 12 години за предметот „Таргет-Тврдина“, што се однесува...

Талевски: Да се лоцираат пропустите кои довеле до бегство на Мијалков

На денешната седница за пратенички прашања,  пратеникот од редовите на СДСМ, Миле Талевски постави прашања до премиерот Зоран Заев и министерот за...

Мијалков се предаде во Обвинителство: Бев во изолација со температура и симптоми на Ковид

Екс-шефот на УБК, Сашо Мијалков се предаде во Обвинителството. Пред да влезе во обвинителството, тој даде изјава за ТВ24 пред просториите на...

Сугарески: Успешна акција на Царинската управа и Државниот пазарен инспекторат. Запленет е необработен тутун, незаконски пуштен во продажба

Денес, директорот на Царинската управа - Горан Сугарески, изјави дека извршена е успешна акција на Царинската управа и Државниот пазарен инспекторат.

ДПМНЕ Прилеп во политички „стечај“

Процесот кој го започна владеачката СДСМ за внатрепартиски избори своевидно е демократска одлика, прв пат на политичката сцена. За...

Талевски: Голем е срамот на Милошоски осуден за „кражба“, да си поднесе оставка

На денешната прес-конференција,пратеникот од редовите на СДСМ, Миле Талевски, истакна: „Пратеник кој ги лажел граѓаните со години, кој се...

Талевски: Владата и институциите предводени од СДСМ се посветени на одлучна борба против криминалот

На денешната прес-конференција, пратеникот од редовите на СДСМ, Миле Талевски, истакна: ,,Владата предводена од СДСМ е посветена на градење...

Голема полициска акција во Прилеп – пресечена дилерска мрежа

Голем број на полицајци, инспектори, припадници на специјалните единици во моментов апсат на повеќе локации низ градот Прилеп. Како...

Играта на тронови во ДПМНЕ Прилеп немилостива за младите реформски сили

Политичката игра на тронови во ДПМНЕ Прилеп ја достигна својата кулминација. Просторот за напредок на младите и прогресивни сили...

Најпопуларно

Recent Comments