Прилеп

Сугарески: Нека е за многу години Рождеството на Пресвета Богородица!

Кандидатот за градоначалник на општина Прилеп, Горан Сугарески, денешниот голем празник - Рождеството на Пресвета Богородица, одлучи да го помине во пријатна...

ШК Прилеп го победи Офершпил на светскиот првак Карлсен

Шахистите на ШК Прилеп се наjпријатното изненадување на Европскиот клупски куп што се игра во хотелот Дрим во Струга. 

Обвинителството во Прилеп отвори предмет за оштетената табла за електрична енергија пред модуларната болница

Јавното обвинителство во Прилеп денеска отвори предмет за инцидентот со скршената табла за електрична енергија во прилепската модуларна болница.

Одбележана 79 годишнината од смртта на патроните на основните училишта „Добре Јованоски“ и „Рампо Левката“ – Прилеп

Двете основните училишта „Добре Јованоски“ и „Рампо Левката“ од Прилеп, одбележаа 79 години од загинувањето на своите патрони. По тој...

Македонија

Досега се попишани 1.132.484 лица

Вкупно 1.132.484 лица, 353.256 домаќинства и 480.364 станови се попишани заклучно со 20 часот вчера. Можноста за самопопишување на...

СВЕТ

(Видео) Удар на гром во Светскиот трговски центар во Њујорк

За време на бурата Хенри, која го погоди североисточниот дел на САД, гром го погоди Светскиот трговски центар во Њујорк.

ЗАНИМЛИВОСТИ

Останете поврзани

517фановикако
0следбенициследете
61,453претплатницисе претплатите
- Advertisement -

Најнови вести

Досега се попишани 1.132.484 лица

Вкупно 1.132.484 лица, 353.256 домаќинства и 480.364 станови се попишани заклучно со 20 часот вчера. Можноста за самопопишување на...

Сугарески: Нека е за многу години Рождеството на Пресвета Богородица!

Кандидатот за градоначалник на општина Прилеп, Горан Сугарески, денешниот голем празник - Рождеството на Пресвета Богородица, одлучи да го помине во пријатна...

ШК Прилеп го победи Офершпил на светскиот првак Карлсен

Шахистите на ШК Прилеп се наjпријатното изненадување на Европскиот клупски куп што се игра во хотелот Дрим во Струга. 

СПОРТ

- Advertisement -

ИЗБРАНО

Вкупно 1.132.484 лица, 353.256 домаќинства и 480.364 станови се попишани заклучно со 20 часот вчера. Можноста за самопопишување на...
Advertisment
Advertisment

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ

Досега се попишани 1.132.484 лица

Вкупно 1.132.484 лица, 353.256 домаќинства и 480.364 станови се попишани заклучно со 20 часот вчера. Можноста за самопопишување на...

Сугарески: Нека е за многу години Рождеството на Пресвета Богородица!

Кандидатот за градоначалник на општина Прилеп, Горан Сугарески, денешниот голем празник - Рождеството на Пресвета Богородица, одлучи да го помине во пријатна...

ШК Прилеп го победи Офершпил на светскиот првак Карлсен

Шахистите на ШК Прилеп се наjпријатното изненадување на Европскиот клупски куп што се игра во хотелот Дрим во Струга. 

Обвинителството во Прилеп отвори предмет за оштетената табла за електрична енергија пред модуларната болница

Јавното обвинителство во Прилеп денеска отвори предмет за инцидентот со скршената табла за електрична енергија во прилепската модуларна болница.

Државен здравствен и санитарен инспекторат: Нема санитарни и хигиенски недостатоци во модуларните болници

Државниот здравствен и санитарен инспекторат го заврши вонредниот инспекциски надзор и не констатираше хигинески и санитарни недостатоци во модуларните болниции, информираше Министерството...

Заев: Прашањето за морална одговорност и моја оставка веќе станува банално

Премиерот, Зоран Заев, денес изјави дека прашањето за морална одговорност и за негова оставка станува банално. „СДСМ има квалитетни...

Позитивни на коронавирус се 13 воспитувачи и 9 деца во градинките, според Шахпаска, состојбата е стабилна

Тринаесет воспитувачи и 9 деца се позитивни на коронавирус низ градинките, информираше денеска министерката за труд и социјална политика, Jагода Шахпаска.

Најпопуларно

Recent Comments